Sport

Blog

Opracowanie narzędzia trenerskiego – pytanie

Profesjonalna zabawa handlowa to czasami podstawa udanego warsztatu przywódczego czy wydarzenia edukacyjnego. Nie dziwi więc, że menedżerowie personalni i organizatorzy warsztatów musza niejednokrotnie poświęcić kilkanaście dni nad opracowaniem specjalistycznej gry. Następnie usiłują opatentować utwór tak by w przyszłości certyfikować kolejnych trenerów. Zarobki z takich symulacji lub gier potrafią nieraz dochodzić do dwustu tysięcy złotych rok do roku. Rzecz jasna należy uwzględnić to co wykażemy na formularzu PIT. Ale i tak zyski są wysokie. Na tyle są to duże kwoty, że ponad stu wykładowców z rodzimych agencji edukacyjnych utrzymuje się w głównej mierze z udustępniania innym symulacji.
W blogu Goldenline toczy się w tych dniach gorąca dyskusja w której czytelnicy portalu spierają się w temacie domniemanego ale rzecz jasna nieudowodnionego plagiatu. Rozmowy zaintersowanych mają miejsce w pokoju czata poświęconego opiniom o projektach wiodącej agencji szkoleniowej
Analizowane wątki rozpaliły do czerwoności debatujących specjalistów do spraw szkoleń. Co drugi ekspert ma w oparciu o zaledwie parę informacji jednoznaczne zdanie. Poruszane są kwestie zaangażowania prokuratora. Rekomendujemy samemu wyrobić sobie opinie na podstawie tej dyskusji.
A tak na boku – kwestia praw autorskich ćwiczeń menedżerskich jest szeroki i w sumie niezbadany i nie ma w literaturze jednoznacznego rozstrzygnięcia. Szkoleniowcy ealizujący szkolenia menedżerskie, konferencje sprzedażowe czy symulacje biznesowe mają szereg kontrowersji prawnych. Także prawodawstwo unijne nie rozwiązują tego problemu.
Zapraszamy do wyrażania własnych opinii.

Categories: Biznes

Comments are closed.