Sport

Blog

Wzmocnienie dla ciała

Wzmocnienie dla ciała_WAPTEKAZimowa aura nie sprzyja zdrowiu. Krótkie dni, niskie temperatury, wreszcie obniżona zawartość składników odżywczych w hodowanych szklarniowo owocach i warzywach nie sprzyja dobremu samopoczuciu oraz utrzymaniu kondycji fizycznej. Jak więc sprawić sobie przyjemność, a jednocześnie nie stracić formy zimą?

 

Witaminy!

Nie jest tajemnicą, że jednym z najważniejszych warunków wpływających na jakość naszego samopoczucia jest odpowiednia dieta składająca się ze zdrowych, odpowiednio skomponowanych posiłków. Podstawową zasadą w tym wypadku powinno być prawidłowe zbilansowanie liczby węglowodanów, białek i tłuszczów na naszym talerzu. Każdy bowiem z tych składników ma ogromne znaczenie przy utrzymaniu naszej flory jelitowej oraz stanu mózgu i mięśni w dobrej kondycji. W okresie zwiększonych zachorowań warto skorzystać ze środków wzmacniających, takich jak revalid, dostępnych w aptekach bez recepty. Uzupełnienie zimowego posiłku o dodatkowe składniki odżywcze pozytywnie wpłynąć powinno na nasze zdrowie, samopoczucie, a także włosy i paznokcie.

 

Zdrowy duch to ruch!

Tym, czego nie wolno zaniedbać nie tylko zimą, jest odpowiednia ilość ruchu. Nie jest tajemnicą, że wysiłek fizyczny to największy sprzymierzeniec dobrego samopoczucia. W trakcie wytężonej pracy mięśni szczególnie wzrasta poziom endorfin, a następnie utrzymuje się na odpowiednio wysokim poziomie. Nie może być to oczywiście wysiłek zbyt forsowny. Taki może nam jedynie zaszkodzić, wprowadzając nasz organizm w stan przemęczenia i zamiast wzmacniać struktury mięśniowe – niszczy je. Nieprawidłowe stosowanie wysiłku fizycznego potrafi również negatywnie wpływać na stan układu kostnego oraz stawów, a nawracające kontuzje, wynikające z niewłaściwego wykonywania ćwiczeń ruchowych, mogą skutecznie utrudnić nam zachowanie dobrej kondycji w przyszłości.

 

Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest regularne konsultowanie stanu swojego zdrowia oraz ćwiczeń z doświadczonym lekarzem rodzinnym oraz zawodowym trenerem. Ten ostatni pomóc powinien w uniknięciu standardowych błędów i dzięki temu skutecznie poprowadzić nas przez podróż w stronę zdrowia i dobrego samopoczucia. Pamiętajmy – szlachetne zdrowie ważniejsze jest, niż może się nam wydawać, dlatego też o nic nie należy dbać tak bardzo, jak o nie.

Categories: Zdrowie

Comments are closed.